Sídlo: U Vysočanského pivovaru 261/2a, Praha 9     IČO: 70919526

Tel. 283894875   e:mail: info@msupivovaru.cz

www.msupivovaru.cz

H Y G I E N I C K Á   O P A T Ř E N Í

Mateřská škola U Vysočanského pivovaru se řídí nařízením Ministerstva zdravotnictví a Krajské hygienické stanice hl. m. Prahy

Nařízení Ministerstva zdravotnictví účinné od 23.8.2021 o návratu dětí ze zahraničí:

Mateřská škola či obdobná instituce nesmí umožnit přítomnost dětí, které nedovršily 6 let, které se vrátily ze země s vysokým nebo velmi vysokým rizikem nákazy, po dobu 7 dní od vstupu na území České republiky, resp. po dobu 10 dní, jde-li o návrat ze zemí s extrémním rizikem nákazy. Povinnost neplatí po absolvování izolace dle rozhodnutí o izolaci.

Děti ve věku 6 až 12 let, které podléhají stejným pravidlům jako dospělé osoby, avšak nemohou být ještě očkovány, mají možnost ukončit povinnou samoizolaci negativním výsledkem PCR testu provedeného na území České republiky (nejde-li o děti, které mají výjimku z jiného důvodu, např. z titulu prodělaného onemocnění COVID-19). Doba povinné samoizolace tak může činit jen několik hodin s ohledem na délku vyhodnocení výsledku testu.

Seznam zemí podle míry rizika nákazy – Aktuální informace o COVID-19 (www.mzcr.cz)

Rodičům dětí, které jsou vedeny v evidenci Mateřské školy U Vysočanského pivovaru v Praze 9 doporučuji vstupovat do společných prostor  MŠ se zakrytými dýchacími cestami a ústy respirátorem FFP2

Dále doporučuji všem dospělým osobám při vstupu do budovy MŠ použít dezinfekci rukou

Vzhledem k současné epidemiologické situaci žádám rodiče dětí, aby nevstupovali do jednotlivých tříd mateřské školy